Notebook (Laptop) Şarj Olmuyor Çözümü

Skype Play Bilgisayar
Skype’tan Büyük Yenilik
17 Ocak 2016
Facebook Play Bilgisayar
Facebook kendi internet tarayıcısını yaptı
21 Ocak 2016

Notebook (Laptop) Şarj Olmuyor Çözümü

Notebook Şarj Olmuyor

Notebook Bilgisayar Şarj Olmuyor

Notebook Şarj Olmuyor arızası neden olur ve çözümü nedir ?

Notebook bilgisayarlarda (batarya) pil şarj olmama gibi sorunlar oluşmakta.

Bu Sorun Neden Meydana Gelir ?

Bu durumun birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler :

  • Notebook bilgisayarınız açık ve kapalı bir şekilde pil takılı iken sürekli prizde kalması,
  • Notebook bilgisayarınıza sıvı teması olması,
  • Notebook bilgisayarınızın bataryasının yani pilinin bozulması,
  • Notebook bilgisayara alınan yan sanayi kalitesiz adaptör veya bataryalar

başlıca nedenlerdendir.

Bu durumun çözümüne geldiğimizde ise :

Öncelikle bataryadan şüphelenmeliyiz. En kolay bozulan birimdir. Bataryanın bozulup bozulmadığını kullanıcıların anlaması zordur. Bu durumda en yakın güvendiğiniz bilgisayar teknik servisine giderek veya bilgisayarınızı bize getirerek denemeniz mümkündür.

Bataryanın çalışır durumda olduğu tespit edildiği taktirde daha sonra denenmesi gereken parça adaptörünüzdür. Bilgisayarınızı çalıştırır fakat doğru voltaj ve akım çekemediği için bataryayı şarj etmeyebilir.

Adaptöründe sağlamlığı onaylandığında ilk olarak şarj entegresine bakılmalıdır. Bu entegre bozulduğunda da bilgisayar çalışır fakat şarj olmaz. Bunu kullanıcıların denemesini kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yanlış bir işlem sonucu örnek vermek gerekirse 50 liralık masraf 150 liraya çıkabilir veya hiç onarılamaz bir duruma gelebilir. Şarj entegresininde sağlamlığı onaylanırsa anakart üzerinde bulunan birimlerden birisi arızalanmıştır. Firmamıza getirerek sorunu tespit edebiliriz.

Bazı marka cihazlarda özel durumlar mevcuttur. Bu markaların başında “DELL” marka cihazlar gelir. Bu markada her olasılık denenmektedir. Fakat herhangi bir çözüme ulaşılamamaktadır. Bu marka notebook bilgisayarlarda yaşanan şarj olmama sorunun çözümünü kullanıcıların onarması mümkün değildir. Servisimize gelerek sorununuzu çözüm bulabilirsiniz.

Firmamızda yapılan arıza tespitleri ücretsizdir. Garanti durumu ise onarılan birim aynı yerden arıza verirse şebekedeki voltaj yüselmesi ve kullanıcı hatası(sıvı teması, düşürme,…) dışında ücretsiz olarak onarılmaktadır.